Predavanja i gostovanja

Susret s književnikom Pavlom Pavličićem

U srijedu, 20. studenog pozvali smo u našu gimnaziju jednog od najpoznatijih i najčitanijih hrvatskih književnika Pavla Pavličića. Budući da je rođeni Vukovarac, ovaj susret bio je ujedno  i povod da, u tjednu u kojem se  s posebnim emocijama prisjećamo Vukovara, kroz tekstove PavličićevihVukovarskih razglednica, još jednom prošećemo vukovarskim ulicama, onim mirnodopskim.

Književni susret ostvaren je kao spontani razgovor i druženje autora i učenika. Znatiželjni učenici željeli su saznati što više podataka o stvaralaštvu i inspiraciji za djela koja su im najpoznatija: Dobri duh Zagreba, Koraljna vrata, ali i mnoga druga kojima je poznati književnik obogatio hrvatsku književnost. Svjesni činjenice da je pred njima čovjek koji voli i poštuje knjigu, akademik, književnik i sveučilišni profesor pitanja su postajala sve zanimljivija i intrigantnija. Učenike je zanimalo autorovo mišljenje o programu srednjoškolske lektire, o čitanosti i percepciji hrvatskih književnika, o sudbini knjiga danas i sutra...

Također, čestitali smo Pavlu Pavličiću na nedavno dobivenoj književnoj nagradi  Ksaver Šandor Gjalski za roman Muzej revolucije i poželjeli mu još puno dobrih ideja, djela, nagrada i susreta poput ovoga.

objavio: Karmen Pužar   datum: 22. 11. 2013.

« Studeni 2017 »