Ljetna škola znanosti 2015.

Autor: Karmen Pužar, 14. 4. 2015.

Treću godinu zaredom Ljetna škola znanosti u Požegi otvara svoja vrata srednjoškolcima. Ove godine škola se održava od 16. srpnja do 4. kolovoza u Požegi u organizaciji Društva za edukaciju van okvira, uz potporu Grada Požege, Gimnazije Požega, Abbvie, Instituta Ruđer Bošković te brojnih drugih partnera. Ova radionica je namijenjena motiviranim učenicima srednjih škola. Program je dobio prestižnu međunarodnu nagradu Google RISE (Roots of Science) 2013. godine.

Ljetna škola znanosti međunarodni je znanstveno-istraživački program za učenike srednjih škola s osnovnim ciljem okupljanja srednjoškolaca iz cijelog svijeta, pružajući im jedinstvenu priliku da razvijaju i dijele svoj entuzijazam prema znanju i otkrićima. Pod vodstvom mladih znanstvenika s vodećih svjetskih znanstvenih institucija, polaznici dobivaju uvid u znanstveni rad, metodu i život znanstvenika.

Svake godine uz dnevni program za polaznike, Škola nudi i bogati večernji program sa zanimljivim predavanjima. Ove godine ćemo ugostiti predavače sa Sveučilišta u Leuvenu, Sveučilišta u Zagrebu, Instituta EMBL i dr. Organizirana su i dva okrugla stola na temu “Akademija ili industrija - opcije znanstvenika” te “Komunikacija znanosti u medijima” koji će se održati uz pomoć kolega iz Hrvatske i svijeta.

Kroz Ljetnu školu znanosti prošao je značajan broj učenika srednjih škola (više od 200 iz 19 zemalja svijeta) te se njihove priče o iskustvu na Školi sve više šire. Jedinstvena je to prilika za rad na izazovnim projektima rame uz rame sa priznatim znanstvenicima i stručnjacima iz cijelog svijeta. Ove godine će polaznici pokušati pomoći dr. Houseu u rješavanju medicinskih slučajeva, kreirati vlastiti internet te dizajnirati vlastiti bioreaktor. Pri tom učenici imaju priliku sudjelovati u simuliranom kompletnom procesu znanstvenog istraživanja, od izrade eksperimenata do pisanja izvještaja u formi znanstvenog članka, te prezentaciji rezultata - kao pravi znanstvenici.

Sve dodatne informacije o Školi kako i informacije o svim aktivnostima potražite na službenoj stranici Škole http://www.drustvo-evo.hr/s3/ ili direktno od organizatora Sebastijan Dumančić  (sebastijan.dumancic@gmail.com, 099/7894664).

« Travanj 2024 »