SFerin literarni i likovni natječaj za djecu i mlade

Autor: Karmen Pužar, 5. 3. 2015.

SFera, društvo za znanstvenu fantastiku, poziva vas na sudjelovanje u literarnom i likovnom natječaju za djecu i mlade.

Radovi mogu biti na jednu od sljedećih tema:

TEME ZA LITERARNE RADOVE:

"PUT KROZ SVEMIR" (1.-4.r. OŠ),

"VUKODLAK NA JEDAN DAN" (1.-4.r. OŠ),

"ŠKOLA ZA VREMENSKE PUTNIKE" (5.-8.r. OŠ),

"STROJ KOJI VODI U DRUGI SVIJET" (5-8.r. OŠ),

"DRUGI SVIJET U OGLEDALU" (srednje škole),

"VAMPIR S VELEBITA" (srednje škole)

TEME ZA LIKOVNE RADOVE:

"ZEMLJA ČUDESA" (1.-4.r. OŠ)

"MODNA REVIJA NA DRUGOM PLANETU" (1.-4.r. OŠ)

"SKOK KROZ VRIJEME" (5.-8.r. OŠ)

"ROCK ZVIJEZDA IZ 2115. GODINE" (5.-8.r. OŠ)

"TRINAESTO SVJETSKO ČUDO" (srednje škole),

"VREMENSKI PARADOKS" (srednje škole)

Svaki rad obavezno mora sadržavati sljedeće podatke:

·         ime i prezime autora

·         razred

·         ime i kontakt podatke nastavnika mentora (telefon, e-mail adresu)

·         naziv i adresu škole

·         odabranu temu

Radovi koji ne sadrže te podatke, na žalost, ne mogu ući u konkurenciju.

Rok za predaju ističe 25. ožujka 2015. Primljeni radovi se ne vraćaju. Radovi pristigli nakon roka neće se razmatrati. Tehnika izrade likovnih radova, kao ni duljina literarnih radova, nije zadana.

Likovni radovi se šalju isključivo običnom poštom (radove poslane drugačijom vrstom pošte nećemo preuzimati) na adresu:

IVANA DELAČ, VLADIMIRA RUŽDJAKA 20, 10000 ZAGREB

(za SFerin natječaj)

a literarni radovi isključivo e-mailom, na adresu: natjecaj@sfera.hr

Ne zaboravite: literarni radovi ne bi trebali biti eseji već priče ili novele!

Sve pristigle radove pažljivo će razmotriti i vrednovati SFerin žiri za dječje nagrade, a najbolji autori i autorici će biti nagrađeni na svečanoj Skupštini SFere, središnjem događaju najveće godišnje konvencije u Hrvatskoj, SFeraKona 2015, u Zagrebu. Na istoj manifestaciji bit će postavljena izložba nagrađenih likovnih radova.

Rezultati natječaja bit će objavljeni na internetskim stranicama SFere i SFeraKona krajem travnja, kad će nagrađenim učenicima na adresu škole biti poslana obavijest o nagradama te točnoj lokaciji i vremenu održavanja Skupštine. Oni koji ne budu u mogućnosti doći na dodjelu, svoje će nagrade dobiti poštom na adresu škole

Društvo SFera (www.sfera.hr) je zagrebačko društvo za znanstvenu fantastiku. Djeluje kao udruga koja promiče fantastiku i znanstvenu fantastiku u Hrvatskoj, te potiče domaće SF stvaralaštvo kroz kulturne programe, poput SFeradionice (radionice kreativnog pisanja), Lekt-SF-Ire (književnog kluba), SF Vintage (projekcije filmova s predavanjima), Žanrovskog žrvnja (radionice kreativnog pisanja za učenike srednjih škola), Predavanja u SFeri, SFera u Profilu, Sfera u Booksi, i SFeraKon. Osnovni cilj Društva je združiti ljude, prvenstveno djecu i mladež, koje interesiraju znanstvena fantastika i srodni žanrovi (fantasy, nadnaravni horor) te znanost općenito. SFera također dodjeljuje najstariju nacionalnu nagradu za domaća znanstvenofantastična djela - nagradu SFERA. SFERICAMA se od milja nazivaju nagrade pobjednicima SFerinog literarnog i likovnog natječaja za djecu i mlade koje se na SFeraKonu djeci i mladima tradicionalno uručuju ravnopravno i istovremeno kad i odraslima nagrada SFERA.

SFeraKon (www.sferakon.org) je najstarija i najuglednija konvencija fantastike i znanstvene fantastike u ovom dijelu Europe, a ove će se godine održati 37. put za redom. O točnoj lokaciji i terminu održavanja SFeraKona nagrađeni učenici bit će pravovremeno obaviješteni.

« Travanj 2024 »