Rad na daljinu od 16. ožujka

Autor: Karmen Pužar, 13. 3. 2020.

Od ponedjeljka 16. ožujka 2020. u Gimnaziji Tituša Brezovačkog provodit će se nastava na daljinu. Zbog efikasnijega provođenja zahtjevne nastave na daljinu s učenicima će profesori komunicirati s pomoću dva komunikacijska kanala: elektroničkom poštom i WhatsApp grupama. Učenici znaju da će se u prvome tjednu nastava održavati prema B rasporedu i da se od njih očekuje da u vrijeme nastave budu za svojim računalima kako bi aktivno sudjelovali u nastavi na daljinu te izvršavali postavljene zadatke. Kako bi se spriječilo preveliko opterećenje sustava, profesori će nastavu na daljinu provoditi na dva osnovna načina: predavanjima u realnome vremenu ili dajući učenicima nastavne materijale s pomoću prikladnih alata. Učenici koji ne mogu sudjelovati na nastavi u realnome vremenu, zadatke će izvršavati kada im prilike to budu dopustile. Profesori koji će održavati nastavu u realnome vremenu, služit će se konferencijskim alatima kao što su Google učionica ili Zoom konferencijski pozivi, a učenici će o tome dobiti obavijest i precizne upute nekoliko minuta prije početka sata.

Nažalost, zbog tehničkih poteškoća na razini sustava u cijeloj zemlji nismo u mogućnosti provoditi nastavu u realnome vremenu s pomoću alata Teams. Za praćenje nastave u realnome vremenu učenici ne trebaju imati ni kameru ni mikrofon (iako je preporučeno), no potrebni su zvučnici. Za praćenje nastave na daljinu u realnome vremenu dovoljan je i mobilni telefon. Budući da je ovo krizna situacija i cijela Hrvatska u istome trenutku prelazi na nastavu na daljinu, postoji mogućnost „padanja“ pojedinih edukacijskih sustava, stoga svi moramo biti
strpljivi i imati razumijevanje. Uvjereni smo da će za nekoliko dana svi alati i sudionici u nastavi na daljinu postati sigurniji i da će se nastava odvijati neometano. Očekujući probleme u provođenju nastave na daljinu profesori su pripremili rezervni plan o kojem će učenici biti pravovremeno obaviješteni.

Škola će biti otvorena te svi telefoni i komunikacija elektroničkom poštom dostupni.

Ravnatelj je dostupan na broj: 095 787 88 88.

Administratorica radi sve uobičajene poslove, a ako će učenicima
trebati bilo kakva potvrda, mogu ju zatražiti pišući na adresu elektroničke pošte gtbadmi@gmail.com pa će potvrda doći skenirana na e-mail i poštom na kućnu adresu. Na istu adresu elektroničke pošte mogu se obratiti učenici koji imaju problema s prijavom na CARnet-ove servise.

Tajništvo i računovodstvo rade uobičajeno, no predlažemo komunikaciju elektroničkom poštom.

ravnatelj - gtbravnatelj@gmail.com

knjižnica - knjiznicatb@gmail.com