Kako možete produljiti ZET-ov pokaz ili izraditi novi?

Autor: Karmen Pužar, 23. 8. 2018.

Zagrebački električni tramvaj već je započeo s produljenjem postojećih ili izradom novih pretplatnih karata za javni gradski prijevoz učenicima osnovnih i srednjih škola za novu školsku godinu 2018./2019.

Podsjećamo kako su prošlogodišnje učeničke pretplatne karte valjane do 30. rujna.

Učenici koji već imaju ZET karticu ne trebaju izraditi novu, no trebaju produljiti učenički status i to na bilo kojem prodajnom mjestu ZET-a, uz ovjereni obrazac Zahtjeva.

Produljenje statusa se ne naplaćuje niti je potrebna nova fotografija, već se prilikom dolaska na prodajno mjesto ažuriraju podaci na postojećoj kartici korisnika.

Prateći suvremene modele poslovanja, od 1. rujna bit će omogućeno i znatno jednostavnije produljenje postojećih pretplatnih karata za javni gradski prijevoz, koje će se moći obaviti na svim prodajnim mjestima ZET-a, kao i kioscima ugovornih partnera (Tisak i iNovine).

Tako će produljenje profila na pretplatnim kartama, zahvaljujući informatičkoj povezanosti s elektroničkom bazom podataka učenika osnovnih i srednjih škola (e-Matica) biti omogućeno polaznicima onih obrazovnih institucija koji se nalaze u sustavima, odnosno pravovremeno ažuriraju podatke za nadolazeću školsku ili akademsku godinu i to bez prethodnog ovjeravanja Zahtjeva ZET-a u tajništvima obrazovnih institucija.

Međutim, ako se netko od korisnika neće nalaziti u sustavu, na što prijevoznik ne može utjecati, za produljenje profila postojećih pretplatnih karata, potrebno je dostaviti na prodajno mjesto ZET-a i prethodno ovjeren obrazac Zahtjeva.

Učenici prvih razreda srednjih škola kojima je prebivalište na području gradova Velike Gorice i Zaprešića moraju ovjeriti Zahtjev ZET-a u obrazovnoj instituciji koju pohađaju, kao i u nadležnoj službi Grada.

Učenici s prebivalištem na području općina Bistra, Stupnik, i Luka obvezni su radi ostvarivanja prava na subvenciju Zahtjev ovjeriti u nadležnoj službi općine.

Učenici drugog, trećeg i četvrtog razreda s područja Velike Gorice i Zaprešića za produljenje profila neće trebati ovjeriti Zahtjev ZET-a u obrazovnoj instituciji i poglavarstvima, već će potrebno ažuriranje podataka na postojećoj pretplatnoj karti moći obaviti od prvog dana mjeseca rujna na svim prodajnim mjestima ZET-a, kioscima Tiska i iNovina ako će se nalaziti u odgovarajućoj elektroničkoj bazi podataka.

Novim korisnicima predlažemo da ZET karticu izrade što prije, jer potvrda o predanom zahtjevu za izradu kartice nije zamjena za valjanu kartu!

« Ožujak 2024 »