Besplatna računalna edukacija za učenike

Neprofitna udruga i nakladnik Otvoreno društvo za razmjenu ideja (ODRAZI) iz Zagreba je pokrenula projekt računalne e-edukacije sa slobodnim pristupom - ITdesk.info. Uz pomoć ove stranice mogu se savladati ili utvrditi osnovne računalne vještine i znanja, a pristup objavljenom materijalu je besplatan.

Agencija za odgoj i obrazovanje (AOO) RH je odobrila mrežne publikacije koje učenici/ce u RH mogu slobodno koristiti kao pomoćno nastavno sredstvo u osnovnoj školi u sklopu predmeta Informatika i Tehnička kultura (od petog do osmog razreda)! Na provedbi ovog dijela projekta je surađivala ukupno 31 osoba i institucija iz neprofitnog, privatnog i javnog sektora, s područja Hrvatske, Srbije i Slovenije te je odobrena jedna publikacija za učenike/ce slovenske nacionalne manjine, a dvije za učenike/se srpske nacionalne manjine.

Na ovom linku možete vidjeti popis odobrene literature te sve suradnike: http://www.itdesk.info/hr/pomocna-nastavna-sredstva-odobrena-za-uporabu-u-osnovnim-skolama/ .

Želimo posebno napomenuti da su svi materijali projekta ITdesk.info objavljeni pod autorskim pravima koja dozvoljavaju daljnju distribuciju i kopiranje. Materijali koje je odobrila Agencija za odgoj i obrazovanje ostat će besplatno i trajno dostupni svim zainteresiranim učenicima/cama u RH kao mrežne publikacije koje se mogu slobodno pregledavati, ispisivati i distribuirati.

objavio: Karmen Horvat   datum: 13. 6. 2013.

« Kolovoz 2018 »