Dobro došli na stranice Gimnazije Tituša Brezovačkog!

Gimnazija Tituša Brezovačkog nalazi se u Habdelićevoj ulici na Gornjem gradu, u zgradi staroj 385 godina koja  je oduvijek bila u funkciji odgoja i obrazovanja, prvo kao đački konvikt, a kasnije kao Škola za odgajatelje, Pedagoški obrazovni centar te zadnjih 25 godina opća gimnazija. Gimnazija je dobila ime po komediografu i pjesniku Titušu Brezovačkom (1757.-1805.) čije su se komedije  svojedobno prikazivale u atriju zgrade.

Nastavu, koja se već 11 godina odvija samo u jutarnjoj smjeni, pohađa preko 460 učenika. U školi rade 32 nastavnika te dva stručna suradnika, knjižničar i psiholog.

Kada bi trebalo opisati našu školu jednom rečenicom, mogli bismo reći da smo mi mala škola s ozračjem tolerancije, nenasilja i dijaloga; škola u kojoj se učenici osjećaju ugodno i slobodno; škola koja osim obrazovanja veliku pozornost posvećuje razvoju cjelovite ličnosti učenika. U nastavu se postepeno uvode suvremene nastavne metode i koristi se moderna oprema (računala, projektori, digitalna kamera). Tijekom nastavne godine organizira se terenska nastava te gostovanja poznatih književnika, glumaca i učenicima zanimljivih javnih osoba. U našoj školi veliku pažnju posvećujemo kreativnim aktivnostima pa tako učenici sudjeluju u mnogim radionicama.

Ponosni smo što svi naši učenici upisuju fakultete, a većina upisuje prvi izbor studija. Na dosadašnjim ispitima državne mature naši učenici ostvarili su prolaznost gotovo 100 posto.

Posebnosti naše škole su i Dani otvorene nastave koji se organiziraju u ožujku povodom Dana škole. To je prigoda da učenici samostalno rade na zanimljivim projektima u malim grupama. Humanitarni koncert povodom Dana škole tradicionalno se održava 19. ožujka u kinu Studentskog centra. U osmišljavanju i provedbi koncerta glavnu ulogu imaju učenici.

Dobro došli!

objavio: Vesna Pribeg   datum: 15. 10. 2012.

« Listopad 2017 »